Audi A5 Coupe, Türkiye’de satışta

share on:

Audi A5 Coupe, yenilenen yüzü ve ileri teknoloji sürücü asistan sistemleriyle yarı otomatik sürüş özellikleriyle 197 bin 750 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

Yeni, keskinleşmiş görünümü ve zarif tasarımı ile dikkat çeken A5 Coupe, güçlü motorları ve inovatif bilgi-eğlence özellikleri ve sürücü asistan sistemleri gibi özellikler sunuyor.

TAMAMEN YENİLENEN ŞASİ

Tamamen yenilenen şasi Audi A5 Coupé’nin güçlü yanlarından birini oluşturuyor. Yeni şasi sürücüye optimum konforun yanı sıra yüksek derecede bir çeviklik veriyor. Audi “drive select” olarak bilinen dinamik yol tutuş sistemine entegre edilmiş olan süspansiyon sistemi sayesinde sürücü temel özellikleri çeşitli aşamalar halinde değiştirebiliyor.

60 KİLOGRAM DAHA HAFİF

Ağırlığı 60 kilograma varan oranlarda azaltılan, aynı zamanda da hava sürtünme katsayısı 0,25 olan A5 Coupé bir önceki modele göre oldukça verimli. Bagajın 465 litrelik hacmi önceki modele göre 10 litre daha fazla. Audi iki kapılı coupé’yi aynı zamanda bagaj kapağının bir ayak hareketiyle açılmasını sağlayan opsiyonel otomatik hareket kontrolü sistemiyle sunuyor.

SANAL KOKPİT

Araç, opsiyonel olarak tercih edilebilen Audi sanal kokpitiyle sunuluyor. 1.440 x 540 piksel çözünürlüklü 12,3 inçlik TFT ekranı bulunan sistem, orta konsoldaki 8,3 inç monitöre sahip MMI navigasyon ile birlikte TFT ekranı, merkezi bilgi birimini oluşturuyor. MMI terminalinin odak noktasında yuvarlak, döner, basmalı düğme bulunuyor. Yüzeyinde bulunan dokunmatik ekran karakterleri girmek ve parmaklarla yapılan hareketlerle örneğin sürücünün bir haritaya zum yapması için kullanılıyor. MMI’nin bütün kontrol mantığı, akıllı metin arama fonksiyonu dahil, bir akıllı telefona benzer.

OTONOM SÜRÜŞE BİR ADIM DAHA

Yeni A5 Coupe’de ileriye dönük adımlar atan Audi, yenilikçi sürücü yardım sistemleriyle dikkat çekiyor. Öngörülü verimlilik asistanı, sürücünün yakıt tasarrufu yapmasına yardımcı oluyor, Audi aktif şerit takip asistanı otomobilin şeridinde kalmasını sağlıyor ve sıkışık trafik sürüş asistanına sahip Stop&Go adaptif hız sabitleyici de sıkışık trafikte sürücüye destek sunuyor. Yeni ve önemli güvenlik özellikleri arasında park asistanı, ve araç park halindeyken geriye doğru yapılacak çıkış manevralarında araç arkasında sağa veya sola akan trafiği kontrol eden çapraz trafik yardımı, çıkış uyarısı, çarpışma önleme yardımı ve dönüş asistanının yanı sıra Audi Pre Sense sistemleri de yer alıyor.

BENZİNLİ VE DİZEL MOTOR SEÇENEĞİ

Türkiye’de benzinli 1.4 TFSI 150 hp S tronic, dizel 2.0 TDI 190 HP S tronic ve quattro 4 tekerden çekiş sistemli 2.0 TDI 190 HP S tronic versiyonları mevcut olacak A5 Coupe, 197 bin 750 ile 306 bin TL arasında fiyatlarla satışa sunuluyor.

share on: