Yeni Subaru BRZ, Türkiye’de satışa sunuldu

share on:

Yeni LED aydınlatmalar, egzoz sistemi ve track moduna da sahip altyapısı geliştirilmiş süspansiyonlarıyla yenilenen Subaru’nun 2+2 kişilik coupe modeli Subaru BRZ, 171 bin 337 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa sunuldu.

PREMİUM HİSSİ ARTIRILDI

Kapsamlı bir makyaj geçiren 2 kapılı coupe Subaru BRZ'nin dış tasarımında yenilik olarak yeni ön ve arka tamponlar, yükseltilmiş arka spoiler, yeni alaşım jantlar ve yeni ön LED farlar ile arka LED stop lamba grubu bulunuyor. Otomobilin iç mekan ve kokpit malzeme kalitesi de artırıldı. 2+2 kişilik oturma düzeni sunan sportif coupé, 6.2 inçlik Starlink ekrana sahip olurken, direksiyon simidi ve gösterge tablosu da yeni tasarımıyla dikkat çekiyor. İç mekanda kullanılmaya başlanan kırmızı deri kaplı detayların artırılmış olması otomobilin içindeki premium hissini arttırıyor.

EN İDEAL AĞIRLIK DAĞILIMI

Önde, karşılıklı-yatay yerleşimli atmosferik Boxer motor kullanımını sürdüren Subaru BRZ, arkadan itişli aktarmasıyla ön ve arka aksları arasında en ideal ağırlık dağılımlarından birini sunan otomobillerden biri olmayı sürdürüyor. 7000 d/d’da 200 HP maksimum güç üreten 4 silindirli benzinli Boxer motor, 6400-6600 d/d aralığında 205 Nm’lik maksimum torku kullanıma sunuyor. 226 km/s  maksimum hıza ulaşabilen yeni Subaru BRZ, 7.6 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor, ortalama yakıt tüketimi ise 7.8 lt/100 km olarak açıklanıyor. 6 ileri manuel ya da 6 kademeli otomatik şanzıman opsiyonlarıyla üretilen Subaru BRZ’nin sahip manuel şanzımanlı versiyonu 171 bin 377 TL'den satılacak.

share on: