Porsche 911 GTS’nin Türkiye’de satışa sunulacağı tarihi belli oldu

share on:

Porsche’nin 911 GTS ürün serisi, Mart ayından itibaren Almanya’da satışına başlanmasının ardından nisan ayında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Coupé, Cabriolet, Carrera GTS ,Carrera 4 ve Targa 4 olarak 5 versiyonla sunulan GTS modellerinde yeni turboşarj ile 911 Carrera S’den 30 hp ve önceki GTS modelinden de 20 hp daha fazla güç sağlayan 3,0 litrelik 6 silindirli düz motor bulunuyor. Araç, 7 ileri manuel şanzıman veya opsiyonel Porsche Doppelkupplung (PDK) ile satışa sunulacak.

GÜÇLÜ, EKONOMİK

Ailenin en hızlısı 911 Carrera 4 GTS Coupé: Standart olarak Porsche Doppelkupplung (PDK) ve Sport Chrono Paketi’yle alınabilen model 3,6 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza ulaşıyor. Tüm GTS modelleri, 300 km/s’yi aşan maksimum hıza sahipken, manuel şanzımanlı arkadan itişli Coupé ise 312 km/s hızla ilk sırada yer alıyor. Yeni GTS’ler 2150 ila 5000 d/d arasında elde edilen 550 Nm’lik maksimum tork değeriyle, daha da iyi bir hızlanmaya ve esnekliğe sahip. PDK bulunan 911 Carrera GTS'nin yakıt tüketimi ise NEDC’ye göre 100 klometrede sadece 8,3 litre.

porsche911gts1

DAHA FAZLA SİYAH...

Aynı zamanda görsel tasarımıyla da öne çıkak GTS ailesinde tüm araçlar, geniş bir şasiye sahip ve şasi uzunluğu arkadan itişli modellerde dahi 1852 mm’ye ulaşmış. Yeni Sport Design ön tampon, sportif karakteri vurguluyor. Ön taraf, aerodinamik olarak optimize edilmiş. Ön spoylerin alçak ve arka spoyler uzantısının yüksekliğinin artırılmış olması, ön ve arka akstaki kaldırma kuvvetlerini Carrera S modellerine kıyasla daha da azaltıyor. Füme stop lambaları, siyah hava girişleri ve standart olarak yer alan spor egzoz sisteminin ortaya yerleştirilmiş siyah çift egzoz borusu, aracın arka tasarımında GTS’in hemen dikkat çekmesini sağlıyor. Arka farlar arasındaki yeni siyah şerit, arkadan çekişli modelleri tanımlıyor. Işıklı şerit ise dört çeker modellere ait. Sport Design dış aynalar, parlak siyah 20 inç jantlar ve kapılardaki GTS logoları otomobilin profilini tamamlıyor. GTS’de ilk defa siyah olarak sunulan karakteristik Targa çubuğu ise 911 Targa’ya özellikle ayırt edici bir görünüş kazandırmış.

porsche911gts2

KALİTE GENLERİNDE VAR

GTS genleri, aracın iç mekanını da etkilemiş. Sport Chrono Paketindeki kronometre, gösterge tablosunun merkezi parçası olarak entegre edilmiş. Özel olarak, GTS modellerinin satışa sunulmasına denk gelecek şekilde daha da geliştirilen Porsche Track Precision uygulaması, otomatik kayıt, ayrıntılı görüntüleme ve sürüş verisinin bir akıllı telefonda analizi gibi özellikler içeriyor. Yeni bir dikiş desenine sahip Alcantara koltukların başlıklarında GTS logoları bulunan Sports Plus koltuklar, 4 yönde kumandalı olarak ayarlanabiliyor ve daha fazla yan destek ve rahatlık sağlıyor. Gösterge grubundaki siyah fırçalanmış alüminyum şeritler ve direksiyon simidi, orta konsol ve kolçaklarda yüksek oranda göze çarpan Alcantara iç donanımdaki öne çıkan diğer özellikler arasında yer alıyor.

share on: