İnsanoğlunun hatasını düzelten doğanın eseri “Cam Plajı”

share on:

Bu rengarenk, sizi sizden alan cam kırıklarıyla kaplı olan plaj, Rusya'da bulunuyor. Söylentilere göre, bu plaj porselen fabrikasının çöp alanıydı ya da atık cam ürünlerinin nehir tarafından bu plaja sürüklenmesiyle rengarenk plaj oluştu.

plaj2

Rusya’nın Vladivostok şehrinden otomobille yarım saatte ulaşılan bu müthiş körfez, etkileyici uçurumlarla çevrili. Kısa bir süre önce plaj yerel bir porselen fabrikası tarafından istenmeyen camlar için çöp alanı olarak kullanılıyordu. Başka bir söylentiye göre ise, atık cam ürünleri nehir tarafından sürüklenip denizin içine süpürüldü ve böylece bu plaj oluştu.

plaj3

Plajın her bölümünü kaplayan milyonlarca kırık cam parçası okyanus dalgalarının sert vuruşlarıyla yuvarlandı, camların keskinliği gitti. Güneşli bir günde cam parçaları elmas gibi ışıl ışıl parlıyorlar.

plaj4

Ussuri Körfezi’nin "Cam Plajı" insanoğlunun hatasını düzelten doğanın, tek örneği değil. Ayrıca Kaliforniya yakınındaki MacKerricher Eyalet Parkı’nda benzer bir hikayeyle oluşan başka bir cam plaj bulunuyor. (Vasfiye Özcanbaz)

share on: